O VINAŘSTVÍ

Vinařství Altenberk Vini vzniklo s vizí obnovení vinohradu ve viniční trati „Stará hora“ v Hustopečích. Tato část tratě je výjimečná přesnou jižní orientací, velkým sklonem a především složením půdy, která obsahuje velké množství vápníku odpovídající pálavskému masivu, a především nadměrnému množství magnesia. Výjimečnost je i v několikasetletém osázením vinnou révou, které  je nepochybně starší, než přímá písemná zmínka z roku 1353 v dopise abatyši Starobrněnského kláštera od bratra Karla IV. – markraběte  Jana Jindřicha, upravující pachtovné  z tohoto kopce (tehdy Untere Altenberk) a to ve výši nejvyšší. Tento kopec totiž již dříve zakoupila pro klášter královna Eliška Rejčka. 

Tyto podmínky, společně se šetrným obhospodařováním s minimem stresujících zásahů, dávají předpoklad pro kvalitní vyzrálé hrozny z odrůd zde na 4 ha vysazených v roce 2004. 

Sklizené hrozny se zpracovávají a víno z něj se školí několik set metrů od místa, kde se narodilo, tedy v Hustopečích – dříve největší vinařské obci na Moravě, v historickém vinném sklepě ve vinařské ulici „Turhandle“. Zde je i možnost víno ochutnat, zakoupit, domluvit si posezení, případně i využít školících prostor nad vinným sklepem.

Léto
2004

Vysázení

Léto
2005

Vysázení, Vysázení, Vysázení, Vysázení, Vysázení, Vysázení, Vysázení, Vysázení, Vysázení, Vysázení, Vysázení, Vysázení

Leden
2015

BLA, BLA, BLA

Oct
2018

Vysázení...

Aug
2018
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipis icing elit, sed do eiusmod tempor incid ut labore et dolore magna aliqua Ut enim ad min.
Scroll to Top